Każdy turysta, który uwielbia piesze wycieczki, musi posiadać nie tylko wygodne buty i duży zapas wody, ale również wygodny i pakowny plecak. Jakościowy plecak jest podstawą wyposażenia każdego piechura. Plecaki turystyczne są niezwykle mobilne i pozwalają na łatwe i szybkie przemieszczanie się z najpotrzebniejszymi przedmiotami. Wybierają taki plecak warto wziąć pod uwagę kilka ważnych elementów. Oto one.

Cechy jakościowego plecaka turystycznego

plecaki turystyczne

W trakcie zakupów powinniśmy brać pod uwagę przede wszystkim pojemność. Minimalna jego wielkość powinna wynosić co najmniej sześćdziesiąt litrów. Nawet, gdy wybierzemy bardzo duży plecak nie powinniśmy się specjalnie martwić. Obecnie dostępne są duże i bardzo lekkie plecaki turystyczne, których noszenie nie sprawią problemu. Kolejnym ważnym elementem jest pakowność. Podczas wyboru takiego plecaka, powinniśmy decydować się na modele, w których komora główna stanowi największą jego część. To właśnie w niej mieści się najwięcej przedmiotów. Do komory głównej zawsze wkładamy największe i najmniej foremne przedmioty, dlatego ważne jest to, by była ona jak największa. Waga, to kolejna rzecz, na którą należy zwrócić uwagę. Mimo tego, że oferowane plecaki turystyczne są stosunkowo lekkie, to i tak zdarzyć się może, że dodatkowy stelaż obciąża.

Musimy pamiętać, że plecak nosimy na plecach, których nie warto obciążać. Im lżejszy plecak, tym lepiej dla nas. Szelki oraz pas biodrowy i piersiowy powinny być w plecaku regulowane. Dzięki nim czujemy duży komfort, plecak nie przechyla się nam na plecach i łatwiej jest na go utrzymać. Dzięki regulacji każdy może dopasować odpowiednią wielkość do swoich potrzeb. Ważny jest także trwały materiał, który zapewni nie tylko ładny wygląd, ale również wygodę i wytrzymałość. W trakcie górskich wędrówek nasz plecak narażony jest na ciągłe otarcia, czy trudne warunki pogodowe. Aby móc dłużej cieszyć się plecakiem turystycznym, warto zdecydować się na jakościowy model. Dobre plecaki posiadają w zestawie pokrowce przeciwdeszczowe. Jest to bardzo przydatny gadżet, który przydać się może w wielu sytuacjach. W pieszych wędrówkach nigdy nie wiemy, co może nas spotkać. Deszcz jest częstym towarzyszem, a więc dodatkowa pelerynka na plecak jest jak najbardziej wskazana.

Miejsca, w którym można kupić dobry plecak turystyczny

 

Są one dostępne w dobrych sklepach sportowych i specjalistycznych. Zanim jednak zdecydujemy się na dany model, warto przejrzeć także ofertę sklepów internetowych. Tam również znane marki prezentują swoje plecaki w korzystnych cenach.