Nadmiar obowiązków i złe skojarzenia z dietą nie sprzyjają dbaniu o zdrowie. Wiele osób wciąż postrzega zdrową dietę jako życie na przysłowiowym liściu sałaty. Nie jest to jednak prawda. W Internecie możemy znaleźć całe mnóstwo zdrowych przepisów, które jakością smaku nie odbiegają od dań, które zwykliśmy jeść na co dzień. Poza tym, zastąpienie jednego czy dwóch złych nawyków dobrymi, potrafi zrobić ogromną różnicę naszemu zdrowiu i samopoczuciu. Przykładowo, rezygnacja z mocno dosładzanych soków i napojów gazowanych na korzyść naturalnych, świeżo wyciskanych soków lub soków nfc, może mieć niebagatelne znaczenie.

Świeżo wyciskane soki z cytrusów

Sok ze świeżo wyciśniętych owoców ma cudowny smak i jest bardzo zdrowy. Do jego przyrządzenia potrzebna jest wyciskarka. Zdecydowanie najwygodniejszym rozwiązaniem jest zakup wyciskarki wolnoobrotowej z prawdziwego zdarzenia w sklepie AGD, ale ekonomiczna wersja w postaci ręcznego wyciskacza do cytrusów również spełni swoje zadanie.  Do zrobienia 2 litów soku z pomarańczy potrzeba około 2 kg owoców. Z tego powodu, koszt soku jest dość znaczny, a jego wykonanie wymaga chwili czasu. Jeżeli mamy jednak taką możliwość, warto zdecydować się na wprowdzenie ich do swojej diety. Owoce cytrusowe są znane z zawartości dużych ilości witaminy C, która wspomaga odporność, a także flawonoidów unieszkodliwiających wolne rodniki.

Soki z sokowirówki

Sokowirówka to sprzęt, który daje duże możliwości. Dzięki sokowirówce możemy przyrządzać nie tylko soki owocowe, ale też soki owocowo-warzywne. Wiele osób wzdryga się na myśl o jedzeniu warzyw i podobnie reaguje na pomysł picia soków warzywnych. Natomiast zgrabne połączenie składników w sokowirówce umożliwi stworzenie pysznej kombinacji owocowo-warzywnej, która przekona niejednego sceptyka. Uniwesalnym owocem, często łączonym z warzywami przy przygotowywaniu soków jest jabłko. Jego mocny słodki lub słodko-kwaśny smak będzie niezastąpionym dodatkiem.

Soki nfc

Wcale nie gorszą alternatywą dla soku z sokowirówki i wyciskarki jest sok nfc, czyli taki, który powstaje bez wykorzystania koncentratu. Sok nfc powstaje w wyniku wytłaczania owoców i warzyw, dlatego jest produktem naturalnym i może być pity bez obaw o jego szkodliwość. W sklepach znajdziemy nie tylko soki nfc o różnych owocowych smakach, ale też kiszone soki warzywne np. z buraczka, marchewki czy selera. Sok nfc zachowuje swoją świeżość dzięki procesowi pasteryzacji, co sprawia, że jego skład jest wolny od chemicznych dodatków polepszających trwałość. Więcej na temat soków NFC: http://www.maurer.com.pl/oferta.html