Nagrywanie swoich sportowych wyczynów to już nie zachcianka - to moda i de facto konieczność. Dzięki takim nagraniom możemy pochwalić się nie tylko naszymi umiejętnościami, ale także przeanalizować błędy lub po prostu skorygować trening.

Dzięki takiemu wykorzystaniu kamery sportowe zyskują popularność na całym świecie. Czym jednak powinna cechować się taka kamera sportowa? Przede wszystkim powinna być mała - nie da się skakać ze spadochronu lub jeździć na rowerze z przytwierdzoną do kasku zwykłą, kilkukilogramową kamerą. To niewygodne i krępujące ruchy, a w przypadku sportów wyczynowych wręcz niebezpieczne. Zwykłe kamery cyfrowe z amatorskim stelażem również nie zdadzą egzaminu - chodzi o stabilizację obrazu i jakość oraz bezpieczeństwo.

Kamery sportowe powinny być przede wszystkim lekkie, małe, stabilne i gwarantujące wysoką jakość obrazu. Bez tego możemy zapomnieć o dobrym nagraniu z lotu lub wyczynowej jazdy. Nic więc dziwnego, że sportowcy wybierają najwyższej jakości kamery, aby nagrywać to, co wykonują na treningach lub zawodach. Co ważne, do kamer sportowych często dodawane są specjalne stelaże i zaczepy - zwykle do kasków lub innych podłoży. To zapewnia możliwość zamontowania kamery tam, gdzie tego potrzebujemy.