czapki przeciwdeszczoweZimowa pogoda nie zaprasza do aktywności fizycznej. Chłód, wiatr, śnieg i deszcz skutecznie zniechęcają do treningów na świeżym powietrzu. Wystarczy jednak dobrze przemyśleć swój strój i prawidłowo dobrać odpowiednią odzież, aby uprawianie sportu było przyjemne nawet w trakcie szarych i mokrych dni.

Śnieg i deszcz wymuszają na amatorach aktywnego spędzania czasu przede wszystkim zakładanie dobrego obuwia, a także czapek przeciwdeszczowych i wygodnej odzieży sportowej, która chroni przed wiatrem i niską temperaturą. Bardzo istotna jest szczególna ochrona tych części ciała, które są narażone na mocne wychłodzenie, czyli głowy, dłoni i stóp (to one marzną najszybciej). Sportowcy z reguły zakładają czapki przeciwdeszczowe, które zapewniają ciepło i komfort podczas treningu nawet w trakcie opadów.

Inwestycja w dobrą odzież opłaci się nie tylko sportowcom. Wysokiej jakości buty, rękawiczki, nieprzemakalna odzież, czy kurtki i czapki przeciwdeszczowe przydadzą się w każdych warunkach, zwłaszcza podczas naszego deszczowego sezonu zimowego.