Nagrywanie filmów wchodzi na coraz wyższy poziom. Jest to związane nowymi technologiami, które pozwalają na coraz to lepsze ujęcia. Jeszcze parę lat temu, nikt nie myślał o tym żeby nagrywać coś z góry, ponieważ potrzebny był do tego samolot, który jest bardzo drogi do wynajęcia. Jednak obecnie dostępne są drony, czyli małe samolociki, które posiadają wbudowane kamerki. Są one wykorzystywane również przez wojsko do tajnych operacji. Zastosowanie tych urządzeń jest ogromne i poniżej znajdzie się lista rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem tego produktu.

Czym właściwie jest dron

drony DJI

Mówiąc krótko jest to bezzałogowy statek powietrzny. Nie potrzebuje on do sterowania osób obecnych na jego pokładzie, a także nie posiada on nawet możliwości na zabranie kogokolwiek na swój pokład. Wszystko odbywa się zdalnie z bezpiecznego miejsca. Drony posiadają również funkcje lotu z użyciem autopilota, dzięki czemu nikt nie jest zaangażowany w jego sterowanie. Jest to pomocna opcja dla osób, które same nagrywają filmy i chcą być obecne, podczas nagrywania ujęcia z góry.

Na co zwracać uwagę przed zakupem

1. Jakość obrazu Wakacyjny wyjazd z rodziną, a nagrywanie filmu za pomocą drona to dwie zupełnie inne kwestie. Jednak każda z tych grup potrzebuje dobrej jakości obrazu, ponieważ nagranie zostanie prawdopodobnie wykorzystane w jakiś sposób. Jakość obrazu jest bardzo ważna i przed zakupem z pewnością należy ją sprawdzić. Drony DJI posiadają kamery najlepszej jakości. 2. 4K Jakość 4K jest potrzebna głównie osobom, które potrzebują bardzo dobrej jakości. Jednak wyższa jakość to również wyższa cena. Osoby, które będą korzystały z urządzenia rekreacyjnie nie muszą sobie zwiększać kosztów i mogą wybrać tańsze opcje. Drony DJI posiadają szeroki wybór kamer, które zamontowane są na urządzeniach. 3. Stabilność urządzenia Szczególnie dobrze należy sprawdzać lekkie drony. Potrafią być one rzucane przez wiatr w różne strony przez co nie uda się nagrać odpowiedniego ujęcia. Należy sprawdzić, czy potrafi się on stabilnie utrzymywać w powietrzu, a to przełoży się na lepsze nagrania, które będzie można wykorzystać. 4. Gimbal do kamery Pozwala on na uzyskanie odpowiedniego nagrania, więc jest potrzebny praktycznie każdemu. Drony DJI posiadają gimbal w zestawie, jednak tańsze opcje mogą go nie posiadać, a co za tym idzie nagrania będą mało precyzyjne. Warto sprawdzić również możliwość kręcenia gimbalem, ponieważ pozwoli to nagrywać ujęcia pod różnym kątem. Prawie do każdego drona można dokupić gimbal jako dodatek.