W trakcie jazdy samochodem powinniśmy zwracać uwagę na te kwestie, które istotnie wpływają na bezpieczeństwo i komfort dla kierowcy. Dlatego tak istotny jest odpowiedni stan techniczny samochodu. To element, który nie powinien być lekceważony. Dlatego tak istotne będą regularne przeglądy techniczne pojazdów, by wyeliminować ryzyko poważnych awarii, które mogłyby spowodować na drodze niebezpieczeństwo. W samochodzie znajduje się sporo drobnych elementów, które podlegają ciągłej eksploatacji i dlatego ich regularna wymiana będzie istotna.

Doskonała widoczność - zadbaj o nią

Bosch

Kierowca, który będzie odpowiadał za bezpieczeństwo pasażerów musi przede wszystkim mieć doskonałą widoczność, dlatego nieakceptowalne jest zasłanianie drogi, stawianie na kokpicie elementów, które mogą utrudnić widzenie w trakcie czy przyklejanie rożnych elementów do przedniej szyby. Jednak nawet jeśli przednia szyba będzie idealnie czysta, nic nie będzie zasłaniało drogi to widoczność może być ograniczona przez warunki atmosferyczne. W takiej sytuacji bardzo istotne stają się wycieraczki do szyb. Odpowiadające za wycieranie szyby z deszczu gumy jak wiadomo będą jednak ulegać zniszczeniu, dlatego firma Bosch oraz inni producenci dostarczaj właścicielom wycieraczki, które można szybko zamontować w swoim aucie ponownie gwarantując sobie idealną widoczność.

Regularna wymiana wycieraczek

Niezależnie czy będą to wycieraczki Bosch czy propozycje przygotowywane przez innych producentów musimy liczyć się z tym, że wycieraczka będzie ulegać zniszczeniu i ich coroczna wymiana będzie obowiązkowa. Najlepiej zrobić to po okresie zimowym, gdzie wycieraczki są najbardziej narażone na zniszczenie. Wymiana ich na jesień może sprawić, że ponownie będzie trzeba je zmienić również wiosną. Firma Bosch, która jest wiodącym producentem wycieraczek do szyb w ofercie ma propozycje do większości firm produkujących samochody, przygotowując wycieraczki o rożnych długościach, by nie było problemów z ich dopasowaniem do konkretnego modelu samochodu.

Kiedy wymienić wycieraczki w samochodzie?

Tak jak zostało to wskazane należy wymieniać wycieraczki raz w roku. Jednak warto także zwrócić uwagę na to jak wycieraczki się zachowują. Jeśli wytarcie szyby nie zagwarantuje doskonałej widoczności będzie to znak, że wycieraczki nadają sie do wymiany i należy to zrobić nawet jeśli nie maja jeszcze roku. Jest to bowiem znak, że na tyle uległy już zniszczeniu, że wymiana jest konieczna,by zagwarantować sobie komfortową i bezpieczną jazdę.