Większość ludzi pracujących, po powrocie do domu, nie marzy o niczym innym, jak o chwili relaksu i odpoczynku. Dla jednych będzie to czas spędzony na kanapie, przed telewizorem, natomiast inni wybiorą kojące masaże. Ma to na celu zmianę samopoczucia. Często także zdrowia, poprzez poprawę krążenia oraz sylwetki, dzięki redukcji cellulitu.

Sposoby na domowy masaż

Masażery - co warto o nich wiedzieć?Jednym z najpopularniejszych sprzętów służący do masażu jest masażer ręczny, który można stosować w domu. Należy do najtańszej grupy, dostępny jest w sklepie kosmetycznym. Pozwala na relaks, a także dopasowanie pod siebie siły nacisku, czy intensywności wykonywanego zabiegu. Minusem na pewno jest fakt, że masaż trzeba wykonywać osobiście. Ponadto, aby zapobiegać powstawaniu cellulitu, należy masować konkretną część ciała przez ok. 15-20 minut, a to może być męczące.

Drugim rodzajem są masażery elektryczne (takie jak np. https://omedika.pl/masazery-c5.html). Jest to droższa wersja, ale warta inwestycji. Przemawia za tym wyręczenie osoby masującej od ogromnej ilości ruchów, a ich intensywność jest dobiera indywidualnie poprzez odpowiedni programu/moc. Sprzęt ten nie sprawdzi się w drodze/podróży z powodu większej wagi niż masażer ręczny, a także potrzeby zasilania go prądem. Alternatywą są modele zasilane akumulatorem. Trzeba dodać, że masażery elektryczne posiadają opcje wibracji, ucisku oraz masażu próżniowego. 

Co można masować?

Mimo, iż technologia stale się rozwija - nie wymyślono jeszcze masażera, który służył by do wszystkiego. Za każdą część ciała, odpowiada inny typ. Jakie konkretnie rodzaje masażerów można spotkać na rynku?

  1. Masażer do głowy dostępny  jako ręczny sprzęt, prosty w użyciu, pozwala na stymulowanie skóry głowy. Relaksuje, a poprzez pobudzone  impulsy w cebulkach przyspiesza wzrost włosów oraz je wzmacnia. Istnieje też wersja elektroniczna z masażem pulsacyjnym, czy wibracyjnym, nie wymaga to wysiłku od osoby masowanej.
  2. Masażer modelujący sylwetkę, który dopełnia dietę, oczywiście obok odpowiednich ćwiczeń. Wspomaga walkę z cellulitem, poprawia krążenie, sylwetkę, ujędrnia masowane części ciała.
  3. Masażer pleców często spotykany pod postacią mat masujących, nakładanych na krzesło lub fotel np. w aucie. Posiada opcję podgrzewania, kilka trybów masażu z możliwością dopasowania intensywności i prędkości. Zapewnia relaks, pełne odprężenie i zwalcza ból pleców.
  4. Masażer stóp, w wersji elektrycznej, z opcją podgrzewania, która sprawdza się zimą, ponieważ przez stopy traci się najwięcej ciepła. Urządzenie posiada możliwość regulowania tempa masażu oraz wibracji. Dostępne są modele z hydromasażem, najczęściej ze specjalnymi rolkami masujący na sucho, jak i na mokro. Dostępny jest masaż bąbelkowy rolujący, czy wibrujący. Wzbogacony w diody, które emitują podczerwień, nagrzewa stopę oraz stymuluje krążenie.

 

Podsumowując, do relaksującego masażu wystarczy odpowiedni sprzęt, nie ma konieczności wychodzenia z domu do specjalistycznych salonów. Producenci oferują szeroką gamę produktów. Dostępne są masażery ręczne, jak elektryczne, które różnią się ceną i opcjami. Wśród nich - na pewno każdy odnajdzie coś dla siebie.