Tym razem trochę z innej beczki... Wydaje się, że dres dla piłkarza nie jest tak ważny jak buty czy ochraniacze, ale nic bardziej mylnego – również przy doborze dresu należy wykazać się odpowiednią wiedzą i świadomością, jaką rolę ma on spełniać. Nie należy w tym wypadku oszczędzać.

Każdy sklep oferuje przeróżne dresy piłkarskie – droższe, tańsze, cieplejsze. Każdy z nich ma swoje konkretne zastosowanie i każdy ma określoną trwałość. Dres jest piłkarzowi potrzebny, ponieważ powinien go mieć na sobie podczas rozgrzewki czy po zejściu z boiska. To właśnie dzięki niemy można zachować odpowiednią temperaturę ciała i nie narażać się na złapanie przeziębienia. Rozgrzane mięśnie muszą mieć odpowiednie zabezpieczenie.

Dresy na jesień i zimę Miesiące jesienne i zimowe są szczególnie trudne dla piłkarzy – każdy trening czy mecz w niskiej temperaturze to większe obciążenie dla organizmu. Ważne jest, żeby mieć ze sobą odpowiednio ciepłe dresy piłkarskie, które należy zakładać podczas treningów, rozgrzewki i schodzeniu z boiska. Są one lekkie i cienkie, ale posiadają odpowiedni materiał, który chroni ciało przed niskimi temperaturami. Obecnie w sprzedaży jest wiele tego typu produktów przeznaczonych właśnie na te chłodniejsze miesiące – warto się w nie zaopatrzyć. Pamiętajmy jednak, że nie każdy dres piłkarski będzie odpowiedni do używania zimą. Jeśli będzie zbyt cienki, nie spełni on swojej roli.

dresy piłkarskie

Używać dresów również latem? Choć wielu może się wydawać, że dresy piłkarskie są potrzebne tylko jesienią i zimą, w rzeczywistości należy ich używać przez cały rok – pozwalają one na zachowanie odpowiedniej temperatury ciała, zabezpieczają rozgrzane mięśnie, chronią przed wiatrem. Organizm zaraz po meczu jest osłabiony, zmęczony, dlatego taka dodatkowa ochrona – nawet gdy wydaje nam się, że jest ciepło – może okazać się niezbędna. Producenci mają w swojej ofercie odpowiednio lekkie i cienkie dresy, które doskonale nadają się właśnie na cieplejsze miesiące. Zapewniają one odpowiedni komfort i utrzymanie temperatury ciała. Ważne jest tylko, żeby wiedzieć, jaki dres piłkarski wybrać.