Któż z nas nie miał w dzieciństwie "składaka". Był to rower niemal niezawodny. Ale jeszcze wtedy większość z nas marzyła o rowerze górskim, który w latach 90-tych, choć niewygodny, cieszył się uznaniem i był synonimem dziecięcych marzeń. Ale jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje, choć od tego czasu dużo się zmieniło. Rowery górskie stały się ultra wygodne, a rowery składane powróciły do łask, co zresztą zrozumiałe, wszak to naprawdę świetne sprzęty.

Nowoczesność w stylu vintage

Obecnie rowery składane są bardzo popularne. Wszak to swoista moda na vintage. Pierwsze modele zostały spopularyzowane w Polsce w latach 60-tych. Obecnie wiele się zmieniło, jednak składak nadal pozostaje stosunkowo niezawodnym rowerem. Trzeba jednak zauważyć, że jego konstrukcja została zmieniona. Usztywniany widelec to kolejna jego zaleta, podobnie jak fakt, że współczesny rower składany ma przerzutki, co z kolei wpływa na bardziej komfortową jazdę. Nie można też nie wspomnieć o oponach, które są stosunkowo małe, ale z kolei bardzo zwrotne. Do zalet można zaliczyć też niezwykle ciekawy wygląd. To połączenie minimalizmu i stylu retro, który doskonale wpisuje się w panującą modę vintage, a jednocześnie jest świetnym wyborem dla wszystkich ceniących jakość.

Rower składany – idealny do jazdy po mieście

Owszem może rower składany nie sprawdzi się do jazdy po trudnym terenie, czy też po górskich szlakach. Takiej jazdy lepiej nie próbować. Składak za to jest świetnym wyborem do jazdy po mieście, zatem to swoiste must have "mieszczuchów". Taki rower doskonale nadaje się, by pojechać nim po świeże bułki, czy też na małe zakupy. Doskonale sprawdzi się jako środek transportu do szkoły, czy na uczelnie. Jazda na rowerze składanym wpisuje się również w aktywny styl życia, gdyż ruch to samo zdrowie. Przy czym koniecznie trzeba docenić wygodę jazdy i jednocześnie łatwość w prowadzeniu.

Bo rozmiar ma znaczenie

Jazda na rowerze jest przyjemnością, której trudno sobie odmówić. Ale jednocześnie są takie osoby, które nie posiadają roweru, tłumacząc to brakiem miejsca. I właśnie to kolejny argument, dlaczego warto posiadać rower składany. Otóż zajmuje on naprawdę mało miejsca. Wystarczy tylko go złożyć i po kłopocie. Zatem sprawdzi się nawet do mieszkań typu kawalerka. Również jego rozkładanie jest bardzo proste. Skoro o małym rozmiarze mowa, to taki rower można śmiało zabrać ze sobą, gdy dojeżdżamy pociągiem np. na studia, a następnie na uczelnie musimy przejść kilka kilometrów. W tym przypadku również taki rower jest niezawodny. Zatem taki rower można łatwo transportować, nie tylko pociągiem, ale również autobusem, czy samochodem. Sprawdzi się również do poza miastowych aktywności. Śmiało można nim jeździć po parku, a gdy zabraknie nam energii wystarczy tylko go złożyć i można pójść na autobus.

Dla każdego coś fajnego

Wbrew pozorom współczesne rowery składane to nie modele lat 70-tych, czy 80-tych. Różnią się od nich wszystkim. Są wykonane z najwyższej jakości materiałów. Posiadają zarówno hamulec przedni, jak i tylni. Są to zazwyczaj hamulce aluminiowe. Warto także docenić wspornik siodła, ale również sztywny widelec. To naprawdę nowoczesne sprzęty, które osiągają dobrą prędkość i w żadnym wypadku nie są zawalidrogami. Śmiało mogą więc rywalizować z rowerami miejskimi. Łatwo się na nich jeździ, a co również ważne takie rowery są uniwersalne. Dzięki regulacji siodełka może na nim jeździć zarówno mężczyzna o wzroście 1,80 cm, jak i kobieta 1,65 cm. Zatem to doskonały rower także dla par. Kolejną zaletą jest niska cena. Rowery składane obecnie cieszą się dużą popularnością. Są wybierane zarówno przez trendsetterów, jak i miłośników komfortowej jazdy. Ciekawy rower składany to np. rower Romet Wigry. Tak naprawdę cała seria zasługuje na uwagę. Niska cena, wysoka jakość to tylko niektóre zalety. Wszystkie modele zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów. Dzięki temu są one trwałe i odporne na uszkodzenia, nie ulegają również korozji. Warto także docenić ich niebywałą funkcjonalność. Otóż nie tylko zajmują naprawdę mało miejsca, ale również bardzo łatwo i szybko można je zarówno złożyć, jak i rozłożyć.