Aktywność na świeżym powietrzu, uprawianie biegów przełajowych i długodystansowych, wszelkie formy trekkingu, a także jazda na rowerze to doskonały sposób na pożyteczne spędzanie wolnego czasu, poznawanie otaczającego nas świata i trening kondycyjny, który korzystnie wpływa na stan naszego zdrowia oraz naszą aktualną formę fizyczną.

Jedną z popularnych form zdrowej aktywności jest trekking, czyli szybki marsz po trudnym terenie. Mniej wyczynową odmianą trekkingu jest Nordic Walking, czyli marsz z kijkami. Niezależnie od swojej formy, długie marsze to doskonały sposób na bezpieczny dla naszego zdrowia ruch. Taka forma aktywności jest mniej obciążająca niż bieganie, nie wymaga zakupu specjalistycznego sprzętu, jak w przypadku jazdy na rowerze, może być zatem uprawiana praktycznie przez każdego. Wystarczą wygodne buty, na przykład specjalistyczne buty trekkingowe Salomon, wygodna odzież i już można zacząć swój trening.

salomon na rowerze

W przypadku trekkingu wyczynowego potrzebne będą nam wymagające trasy, najlepiej trasy górskie. Jeśli mieszkasz w mieście, warto zainteresować się Nordic Walking i zacząć maszerować po terenie jednego z miejskich parków lub po terenie lokalnych ogródków działkowych. By uprawiać Nordic Walking nie potrzebujesz butów trekkingowych, ale warto zaopatrzyć się w wygodne buty z grubszym protektorem. Wiele modeli obuwia tego typu znajdziesz bez problemu w sklepach ze sprzętem sportowym. Dobrym wyborem będą buty Salomon, które są lekkie i bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu.

Jeśli nie lubisz maszerować, zawsze możesz zacząć biegać, zwłaszcza jeśli nie masz ku temu żadnych przeszkód zdrowotnych. Podobnie jak w trekkingu, do treningu potrzebne będą Ci wygodne buty do biegania, na przykład buty wspomnianej już wcześniej firmy Salomon, a także przewiewna i lekka odzież. Polecam odzież i buty Salomon w www.sklepsportowy.net.pl – sklep z niedrogimi produktami tej marki. Alternatywą dla biegów i marszu pozostaje jazda na rowerze. W tym przypadku skompletowanie sprzętu będzie kosztowało jednak znacznie więcej. Zakup dobrej jakości roweru to jednorazowy wydatek rzędu kilkuset, a nawet kilku tysięcy złotych.