Do niedawna mogliśmy odnieść wrażenie, że sporty zimowe narażają swoich entuzjastów na wyjątkowo częste kontuzje. Rzeczywiście, powracający z gór znajomi niejednokrotnie opowiadali o skręconych kostkach i puchnących z bólu kolanach, nim więc zaczęliśmy zastanawiać się nad dołączeniem do nich w czasie kolejnej wyprawy, musieliśmy zwalczyć spory niepokój.

Pracownicy firmy Salomon będącej jednym z najbardziej znanych dostawców obuwia, odzieży i sprzętu sportowego na świecie zwracają jednak naszą uwagę na to, że podobne obawy wcale nie muszą znajdować uzasadnienia. Owszem, prawdą jest to, że wiele osób wraca z zimowych wakacji z kontuzją, niejednokrotnie są to jednak osoby, które nie mają pojęcia o zaletach, jakie posiadają buty Salomon.

Wśród początkujących narciarzy ciągle jeszcze dominuje przeświadczenie o tym, że jakość obuwia narciarskiego nie jest tak ważna, jak poziom samych nart, wiele wskazuje tymczasem na to, że właśnie wspomniane przekonanie prowadzi do częstych kontuzji i poważnych problemów ze zdrowiem. Jeszcze przed pierwszym wyjazdem na narty warto więc odwiedzić Salomon sklep, aby zaopatrzyć się w obuwie nie tylko odporne na uszkodzenia, ale i rzeczywiście chroniące nogę narciarza.