Kiedy stać kogoś na kupno najlepszych rzeczy, szczególnie w przypadku utraty zdrowia stara się on przywrócić je sobie, lub osobom bliskim w jak najszybszym tempie i jak najlepszej formie. Z uwagi na fakt, iż sprzęt rehabilitacyjny jest drogi, możność jego nabycia do domu w poważniejszych jego artykułach niż Thera Band pozwala na przebywanie chorego we własnej, nie szpitalnej przestrzeni, jak również szybszy powrót do sprawności.

W warunkach zapewnianych przez NFZ dostanie się na rehabilitację tudzież nieodpłatne wypożyczenie sprzętu jest niezwykle długotrwałym procesem. W sklepach, towar dostępny jest od ręki bez względu na to czy chodzi o Thera Band, materace, łóżka, zestawy do ćwiczeń czy też potrzebna jest laska inwalidzka. Poniesione koszty są zwracane w formie poprawy kondycji chorego tylko w przypadku, kiedy naprawdę stara się on o jak najszybszy powrót do pełnej sprawności.

Niemożliwym jest odzyskanie pełni sił bez odpowiednich starań i samozaparcia. Sam sprzęt rehabilitacyjny nie gwarantuje sukcesu, nie gwarantuje nawet żadnego efektu. Thera Band ściskany w dłoni, czy inny sprzęt z pomocą którego aktywowane są inne mięśnie ciała służy pomocą, nie ciężką pracą zamiast chorego.