Warszawa jest pięknym miastem, które oferuje wiele atrakcji, zarówno dla turystów, jak i jej mieszkańców. Można w niej doskonale spędzić wolny czas niezależnie od pogody. Wiosną i latem warto wybrać się na wycieczkę rowerową. W stolicy postała nawet mapa ścieżek rowerowych, ponadto nie trzeba nawet posiadać roweru, gdyż można skorzystać z wypożyczalni rowerów.

Atrakcje na wyciągnięcie ręki

W Warszawie znajduje się naprawdę wiele zabytków, które koniecznie należy zwiedzić. Doskonałym wyborem jest wycieczka rowerowa wzdłuż lewego brzegu Wisły. Szlak rowerowy ma długość ponad 37 km. Prowadzi on obok wspaniałych atrakcji stolicy takich jak Łazienki Królewskie. W tym miejscu od pierwszej niedzieli maja można posłuchać koncertów Chopinowskich w plenerze. Trasa wiedzie obok Powiśla. Ponadto w bliskiej okolicy znajdują się restauracje, czy kawiarnie, gdzie można odpocząć i zjeść coś pysznego. Świetnym wyborem jest trasa rowerowa w kierunku Placu na Rozdrożu, gdzie po drodze można zwiedzić Zamek Ujazdowski. Ta trasa rowerowa jest też świetnym wyborem dla pasjonatów historii, gdyż można zobaczyć wiele pomników na cześć bohaterów. Warto tutaj zauważyć, że niezwykle rozbudowana infrastruktura tras rowerowych sprawia, że warto wybrać się na wycieczkę rowerową, gdzie przeszkodą nie jest nawet brak roweru, wszak po jednoślad można udać się do wypożyczalnie rowerów.

A gdy brzydka pogoda

Cóż pogoda bywa kapryśna, zatem spędzanie wolnego czasu pod chmurką nie należy do najprzyjemniejszych. Na szczęście i w taką pogodę w Warszawie można świetnie się bawić. Warto udać się do Escape Room, gdzie wraz z przyjaciółmi można rozwiązać ciekawe zagadki. Jedno co jest pewne to fakt, że uśmiech przy takiej zabawie nie zejdzie wam z twarzy. Również świetnym wyborem jest paintball, albo wersja mniej bolesna, czyli po prostu lasertarg. To zresztą wspaniała zabawa niezależnie od wieku. Warto też wybrać się do centrum wspinaczkowego, gdzie świetna zabawa jest gwarantowana. Do dyspozycji mamy zróżnicowane ściany wspinaczkowe, które należą do najnowocześniejszych w Polsce i spełnią oczekiwania nawet doświadczonych miłośników sportów górskich.

Muzea – poznaj historię

W Warszawie znajduje się także wiele muzeów. Są to zarówno muzea nauki, jak i muzea specjalistyczne, dzięki którym można poznać historię Polski, a także np. największych bohaterów Powstania Warszawskiego. Koniecznie należy udać się do Muzeum Powstania Warszawskiego, które jest swoistym hołdem dla walczących o wolność. Ponadto warto też zwiedzić Muzeum Katyńskie, aby dowiedzieć się więcej o losach elity. Tutaj na uwagę zasługują wykwalifikowani przewodnicy, którzy niezwykle ciekawie opowiadają o losach żołnierzy. Izba Pamięci Generała Kuklińskiego również zasługuje na uwagę. Pomimo niewielkich rozmiarów ilość eksponatów jest bardzo duża. Ponadto można dowiedzieć się wiele o bohaterskiej misji wywiadowczej pułkownika. Muzeum Fryderyka Chopina to propozycja idealna dla miłośników twórczości tego wielkiego artysty.

Centrum Nauki Kopernik – dla małych i dużych

Będąc w Warszawie koniecznie należy odwiedzić Centrum Nauki Kopernik. To świetny pomysł także dla rodzin z dziećmi. Można w nim zobaczyć niezwykle interesujące wystawy. Znajduje się tam około 400 eksponatów. Laboratoria to gwarancja zabawy i nauki w jednym. W tym miejscu pod okiem specjalistów można zrobić ciekawe i intrygujące doświadczenia, które niejednokrotnie nie tylko zachwycają, ale też zdumiewają. W Centrum Nauki Kopernik dostępne są laboratoria, począwszy od chemicznych, biologicznych, a na robotyce kończąc. Można też wybrać się do planetarium. Koniecznie należy sprawdzać też kalendarium imprez i wydarzeń, gdyż wiele wystaw jest tylko czasowa, ale również można wybrać się na spotkania z naukowcami. Warszawa jak przystało na stolicę oferuje wiele atrakcji, które spodobają się niezależnie od wieku. Można wybrać się do licznych muzeów, następnie na wycieczkę rowerową. Warto skorzystać z wypożyczalni rowerów w Warszawie WygodnyRower.pl, dzięki temu można spędzić miło czas na świeżym powietrzu. Miłośniczki i miłośnicy zakupów mogą ponadto wybrać się do galerii handlowej Złote Tarasy.