Rower elektryczny to taki trochę pojazd idealny: łączy w sobie zalety rowerów i pojazdów silnikowych, nie mając przy tym wad jednych ani drugich. Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany do rowerów elektrycznych, koniecznie poznaj pięć powodów, dla których warto wybrać e-bike.

1. Mobilność roweru...

Rowerem dojedziesz wszędzie. W mieście dostępne są dla ciebie ulice, ale też parki i ścieżki, deptaki i inne miejsca niedostępne dla samochodów. I nie zmarnujesz nawet chwili na szukanie miejsca parkingowego: nawet w przypadku braku specjalnych stojaków rowerowych, których jednak stawia się coraz więcej, zawsze można przypiąć rower do płotu czy ławki albo zabrać ze sobą do biura. Poza miastem zaskoczy cię mnogość dróg i ścieżek, którymi możesz jeździć. Nie przejmując się ograniczeniami prędkości będziesz w stanie dojechać w miejsca, o jakich ci się nawet nie śniło! https://www.youtube.com/watch?v=uK2RReJvfL0

2. …możliwości silnika

Choć tradycyjnym rowerem również ominiesz poranne korki, to nie zrobisz tego pędząc 25 km/h bez zmęczenia. Rower elektryczny pozwala osiągać znaczne prędkości przy minimalnym wysiłku, przez co jest idealny dla dojeżdżających do pracy - pozwala zachować klasę i szybko się przemieszczać. Choć na drogach publicznych, a więc też w obrębie miasta, można się nim poruszać jedynie z prędkością 25 km/h, to już na leśnych drogach czy górskich ścieżkach spokojnie można trochę bardziej zaszaleć. Zobacz nasz wielki test komunikacji w mieście!

3. Ruch to zdrowie

Rower elektryczny to świetne rozwiązanie dla osób o słabszej kondycji: można nim wjechać pod każdą górę i nie ma obaw, że zabraknie sił na powrót. Ponadto nie obciąża kolan tak, jak rower tradycyjny, a jednocześnie daje możliwość rozruszania wielu stawów. To idealne rozwiązanie dla osób starszych, które chcą zachować sprawność. A samodzielność i niezależność, jakie daje rower to tylko dodatkowe korzyści!

4. Ziemia będzie ci wdzięczna

I twój portfel również. Ilości prądu potrzebne do ładowania akumulatora rowerowego są śladowe w porównaniu, na co pozwalają: koszt przebycia 100 kilometrów na rowerze elektrycznym to około 1,20 zł. Poza niewielkim zużyciem energii, rower elektryczny cechuje się też zerową emisją: żadnych spalin, żadnego dwutlenku węgla. Ekologia do kwadratu!

5. Sama radość

Oszczędzasz czas, pieniądze, dbasz o zdrowie i o planetę. Nie musisz martwić się o miejsca parkingowe ani o rozkłady jazdy. Możesz wjechać na szczyt góry bez łapania zadyszki. Jeździsz tam gdzie chcesz, wtedy kiedy chcesz. Możesz rozwijać naprawdę spore prędkości. To mnóstwo drobnych czynników, które składają się na radość, jaką daje jazda rowerem elektrycznym. Chcesz się przekonać?