Pierwszy światowy raport na temat wzroku, opublikowany przez Światową Organizację Zdrowia w październiku 2019 roku, wykazał, że różnego typu zaburzenia widzenia dotyczyły ponad 2,2 mld światowej populacji, z czego ponad 1 mld nie miał dostępu do stałej opieki okulistycznej. Te liczby stale wzrastają. Przykładowo – do 2050 roku połowa ludzi na świecie będzie zmagała się z krótkowzrocznością. Nie bez powodu więc rok 2020 ogłoszono Rokiem Wzroku. Częstą przyczyną wad wzroku bywają różne nawyki, np. spędzanie długich godzin przed ekranem telewizora lub laptopa i przebywanie w pomieszczeniach ze sztucznym oświetleniem. Ponadto negatywny wpływ na jakość widzenia mogą mieć szkodliwe warunki środowiska (np. smog), alergie i cukrzyca.

Szkła kontaktowe marki Alcon - dla ceniących zdrowie oczu

Jednodniowe soczewki Dailies Total 1 od Alcon wychodzą na przeciw oczekiwaniom ludzi aktywnych i ceniących wygodę użytkowania. Jest to pierwszy taki produkt na rynku z gradientem uwodnienia. Dzięki tej technologii soczewka odznacza się wzrostem zawartości wody od 33% w części wewnętrznej do ponad 80% na jej powierzchni. Sprawia to, że zewnętrzna część soczewki Dailies Total 1 jest zbliżona do poziomu nawodnienia oka, co zapewnia maksymalny komfort przez cały dzień. Kolejną zaletą jest bardzo wysoki współczynnik tlenotransmisyjności, czyli przepływu tlenu przez soczewkę.

Soczewki Dailies Total 1 - zobacz świat na nowoCo zyskasz wybierając soczewki jednodniowe Dailies Total 1?

Jak już z pewnością dało się zauważyć – powodów przemawiających na korzyść soczewek Dailies Total 1 od Alcon jest wiele. Dodajmy do tego standardowe zalety noszenia soczewek. Po pierwsze, w przeciwieństwie do okularów, nie ograniczają pola widzenia. Zapewniają również pełen komfort użytkowania – nie czujemy ich i możemy zupełnie zapomnieć, że je zakładaliśmy. Soczewki nie parują i nie ulegają zabrudzeniom, dlatego obraz zawsze jest maksymalnie wyraźny. Ponadto są wygodnym rozwiązaniem podczas uprawiania wszelkich dyscyplin sportowych. Kolejnym plusem jest fakt, że nie powiększają, ani nie zmniejszają oczu, tak jak szkła okularów. Pozwalają na zupełnie naturalny wygląd, a nawet na ukrycie wady wzroku. Soczewki jednodniowe są niezwykle wygodne w użyciu – nie trzeba się martwić o ich przechowywanie i czyszczenie. Wieczorem po prostu można wyrzucić je do kosza. Jest to także istotne ze względów higienicznych. Jeśli więc dana osoba ma skłonności do różnych infekcji, lepiej, aby zdecydowała się właśnie na soczewki jednodniowe.


Wybór odpowiednich szkieł kontaktowych może być nie lada wyzwaniem. Warto zaufać pewnej i sprawdzonej marce, cieszącej się dobrymi opiniami klientów. Firma Alcon jest jednym z największych na świecie producentów branży okulistycznej, a wytwarzane przez nią soczewki – jednymi z najlepiej sprzedających się na rynku. Tak więc z całą pewnością soczewki jednodniowe Dailies Total 1 są warte wypróbowania.