Czy na sprzedaży rzeczy używanych można zarobić? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Można powiedzieć, że w pewnych sytuacjach tak, ale też nie zawsze. Jednak w dzisiejszym wpisie doradzimy, jak zarabiać na używanych rzeczach. Jednak musicie wiedzieć, że zarobek jest możliwy tylko wtedy gdy...Tego dowiecie się za chwilę.

Sprzedaż rzeczy używanych – dlaczego warto?

Kupujemy za dużo, marnujemy jeszcze więcej, a w rezultacie potem mamy do siebie pretensje, że tyle wydaliśmy, choć i tak z pewnych rzeczy nie korzystamy. Ta rzeczywistość dotyczy wielu z nas. Niestety rzutuje nie tylko na stan naszego portfela, ale także na stan przyrody. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że każdy z nas generuje bardzo dużo śmieci. Dlatego też czas podjąć radykalne kroki i zdecydować się na zmiany. Tym bardziej, że dzięki małym zmianom można uzyskać naprawdę dobre efekty. W tym przypadku doskonale sprawdzi się filozofia no waste, która polega na nie marnowaniu produktów. A można to robić w ten sposób, że daje się nowe życie starym rzeczom, bądź też sprzedaje się je i dopiero wtedy, gdy znajdą nowego właściciela można kupić coś nowego. Brzmi to rozsądnie i rzeczywiście takie jest. Co warto sprzedać?

Co warto sprzedać?

Tak naprawdę odpowiedź na to pytanie może być jedna i brzmieć: wszystko. Jeżeli chcecie zakupić nowy jednoślad, to stary warto sprzedać do dobrego komisu rowerowego. Dzięki temu zarobicie na sprzedaży, a przy tym będziecie mieć dodatkowe pieniądze, które możecie dołożyć do zakupu nowego jednośladu. Jest to sensowne podejście. Także w przypadku ubrań warto zastanowić się nad ich sprzedażą. W końcu wiele osób szuka ubrań używanych, bo można je kupić za niewielkie pieniądze, a przy tym czasami można kupić naprawdę „perełki”, choćby utrzymane w stylu vintage. Pamiętajcie, że nawet starsze ubrania choćby i z lat 90-tych można sprzedaż, bo retro jest w modzie, a swoją droga takie ubrania mogą spodobać się osobom, które interesują się modą z lat wcześniejszych. Zatem znowu na takiej transakcji można zarobić, ale transakcja jest udana w dwie strony, bo druga strona zyskuje fajne ubrania. A i natura coś zyskuje, a dokładnie mniejszą ilość nowych śmieci. Można także zarobić na sprzedaży biżuterii, jednak zamiast do komisu, lepiej spróbować sprzedawać ją na portalach sprzedażowych, bo wtedy możecie uzyskać dobrą cenę, czyli taką, która jest opłacalna zarówno dla strony sprzedającej, jak i kupującej.

Jak sprzedawać, by na tym zarabiać?

Sprzedaj rower do komisu rowerowego. Choć możesz też wystawić ogłoszenie na portalu z ogłoszeniami. Jeżeli jednak zależy Ci na czasie, to ta pierwsza opcja jest zdecydowanie szybsza i tak naprawdę od razu można mieć pieniądze. Nie bez znaczenia jest fakt, że najlepiej sprzedają się rzeczy, których ceny nie są wywindowane. Oczywiście nie oznacza to wcale, że musicie je maksymalnie obniżać, ale warto dawać uczciwe ceny. Nie zapomnijcie, że także stan techniczny rzeczy, którą sprzedajcie ma znaczenie. Zatem, gdy przygotowujecie ogłoszenie na portal sprzedażowy, to nie oszukujcie, tylko dodajcie prawdziwe zdjęcia beż żadnej obróbki, a przy tym napiszcie dokładny opis.

Na sprzedaży możesz zarobić tylko wtedy gdy...

Czas na dokończenie naszego zdania, a więc na sprzedaży możesz zarabiać tylko wtedy gdy w pełni uczciwie podchodzisz do sprzedaży, czyli sprzedajesz rzeczy w dobrej jakości, a jeżeli już mają jakieś uszkodzenia, to dokładnie je opisujesz. Są produkty, które sprzedają się dobrze bądź bardzo dobrze. Do tej grupy można zaliczyć samochody, ale i rowery, a także ubrania, szczególnie takie, które pozwalają się wyróżniać. Łatwo można sprzedać również biżuterię, szczególnie taką utrzymaną w stylistyce vintage, ale i "perełki", które kojarzą się z retro i obecnie trudno je zakupić, a u kogoś mogą wywołać sentyment. Jeżeli chcecie coś sprzedać, to cena musi być adekwatna do stanu produktu i jego wartości.

Jak zauważyliście można na sprzedaży zarobić i warto sprzedawać stare rzeczy. Jednocześnie zachęcamy także do zakupu używanych produktów, gdyż dzięki temu zdecydowanie mniej będzie mniej generowanych śmieci. Filozofia no waste rzeczywiście jest dobrym wyborem.