TriathlonCoraz więcej osób stara się być w formie, zapanowała moda na bycie "fit". Często niewinne początki z wysiłkiem fizycznym, zamieniają się w prawdziwą pasję. Stawiając poprzeczkę coraz wyżej, starając się poprawiać swoje wyniki i stawiać przed sobą wyzwania, często zaczynamy uprawiać dyscypliny sportowe, o których wcześniej nawet byśmy nie pomyśleli. Jednym z największych wyzwań, wymagających nie tylko arcysprawności fizycznej, ale też bardzo mocnej psychiki jest triathlon: kombinacja pływania, biegania i jazdy na rowerze. Z myślą o tak rygorystycznym wysiłku została zaprojektowana odzież triathlonowa.

Producenci zdają sobie sprawę z tego, że podczas tak wysokiego wysiłku typu cardio, każdy dodatkowy kilogram na ciele jest kilogramem zbędnym. Dlatego zadbali o to, żeby obniżyć wagę koszulki i spodni do minimum, zachowując przy tym maksimum komfortu. Odzież triathlonowa wysokiej jakości jest szyta z materiałów, które są wodoodporne. Oznacza to, że tkanina, która przylega do naszego ciała nie zatrzymuje i nie pochłania wilgoci, a tym bardziej nie obciera!

Większość odzieży triathlonowej jest wyposażona w termoregulację. Dzięki temu jesteśmy w stanie zachować stałą temperaturę ciała, a tym samym uniknąć przegrzania, które przy dużym wysiłku fizycznym dodatkowo obciąża organizm i spala potrzebną nam energię. Każda koszulka, czy spodenki, są również odpowiednio wyprofilowane, żeby zapewnić nam możliwość osiągania najwyższych wyników, a tym asekurować i wspierać mięśnie. Zmniejsza to ryzyko urazów/uszkodzeń, a także pomaga rozwinąć wytrzymałość.

Wiele osób nie umie sobie odmówić treningów na świeżym powietrzu, które z reguły - jeżeli wykonywane w sposób prawidłowy - działają dużo bardziej rozwojowo i efektywniej poprawiają naszą wytrzymałość. W końcu sama dyscyplina jest uprawiana w terenie. Producenci odzieży triathlonowej nie zapomnieli również o takich sytuacjach. Dyskretne kieszonki - zwyczajowo dwie, dzięki czemu możemy ciężar ewentualnej przekąski energetycznej rozłożyć równomiernie - świetnie sprawdzają się na długich dystansach.