Kolorowy rowerek biegowy dla dziewczynki i chłopca to dziś niemal standardowe wyposażenie każdego małego dziecka. Z tego typu rowerków najczęściej korzystają najmłodsze dzieci, w wieku około 2 lat, które nie mają jeszcze szansy wsiąść na zwykły rower dziecięcy z dołączonymi do niego bocznymi kółkami. Rowerki biegowe dla dziewczynek i chłopców to przedsmak tego, z czego będą mogły korzystać, gdy nieco podrosną i utrzymanie równowagi oraz większa koordynacja ruchowa, jakiej wymaga jazda na klasycznym rowerku, nie będzie stanowiła już dla nich najmniejszego problemu.

Jakie rowerek biegowy wybrać?

Rowerek biegowy dla dziewczynki i chłopcaW sprzedaży znajdziemy wiele różnych modeli tego typu rowerków. Nie każdy z nich będzie przystosowany w odpowiedni sposób dla Twojego  dziecka. Najpopularniejsze ich wersje mają konstrukcję drewnianą lub metalową, wyposażone są w klasyczne koła pompowane lub piankowe, mają różną wysokość i kolor. Który model rowerka biegowego dla dziewczynki lub chłopca powinniśmy zatem wybrać?

Odpowiedni rozmiar rowerka to podstawa

Jeśli chcemy, by dziecko chciało korzystać z rowerka, musimy znaleźć model odpowiedni do jego wzrostu. Siodełko w takim rowerku powinno być zamocowane na takiej wysokości, by siedzące na nim dziecko bez trudu dotykało stopami ziemi. Ważne, żeby stopy opierały się w całości na podłożu, a kolana były lekko ugięte – wybierając taki rowerek, będziesz mieć pewność, że dziecko będzie mogło swobodnie się odpychać i nie będzie musiało walczyć o utrzymanie równowagi. Wybierając rowerek biegowy dla dziewczynki i chłopca, upewnij się zatem, że ma od właściwą wysokość. Pozostałe elementy są już drugorzędne.

Rodzaj ramy

W sprzedaży znajdziesz rowerki biegowe dla dzieci z ramą stalową, drewnianą lub z twardego tworzywa sztucznego. W praktyce rodzaj wybranej ramy nie ma większego znaczenia. Oczywiście rowerki o konstrukcji metalowej będą trwalsze, ale trzeba pamiętać, że dziecko z tego typu sprzętu korzysta zaledwie przez okres 1-2 lat, wiec nie zawsze jest sens za niego przepłacać.

Rodzaj kół

Dość istotnym elementem wpływającym na trwałość, estetykę i wygodę użytkowania rowerka, będzie miał rodzaj zainstalowanych w nim kół. Możesz wybrać rowerek biegowy dla dziewczynki i chłopca z kołami klasycznymi – koła wyposażone w opony z dętką lub zdecydować się za lekkie koła piankowe. Te pierwsze są trwalsze, ale trzeba pamiętać o ich systematycznym dopompowywaniu. Te drugie są bezobsługowe, ale z czasem na ich powierzchni pojawiają się nieestetyczne uszkodzenia. Zaletą klasycznych kół jest również możliwość regulacji ciśnienia powietrza w oponach – w przypadku malca uczącego się jeździć, można spuścić nieco powietrza z opon, dzięki czemu łatwiej będzie utrzymać mu równowagę.

Tanie rowerki biegowe dla dziewczynki i chłopca można z powodzeniem znaleźć w wielu sklepach internetowych, takich jak Spokoloko.net: https://spokoloko.net/pol_m_Dzieci_Rowerki-biegowe-183.html. Dzięki zakupom przez internet możemy zaoszczędzić pieniądze i czas potrzebny na zakup rowerka.