Każdy motocyklista doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak ich obecność jest postrzegana na drodze przez pieszych i kierowców samochodów. Uważani są za zagrożenie, ponieważ przeciwnicy jednośladów zgodnie twierdzą, że motocykliści nie stosują się do zasad panujących na drodze a w dodatku nie wykazują podstawowej kultury, która wszystkich uczestników ruchu obowiązuje. Nie jest to do końca prawdą a kierowcy jednośladów często są ofiarami wypadków nie ze swojej winy, ale właśnie z nieuwagi kierowców samochodów, którzy zbyt rzadko pamiętają o tym, że ich auta są wyposażone w lusterka.

Chcąc zminimalizować ryzyko, które czyha na motocyklistów warto pamiętać nie tylko o stroju ochronnym, ale przede wszystkim o kasku, który nie powinien być kupowany jedynie ze względu na to, że wymaga tego prawo. Dobrze jest mieć kask pochodzący od sprawdzonego producenta a tym na pewno będzie schuberth c3 basic i inne modele pochodzące od tego właśnie niemieckiego producenta, który swoje produkty oferuje kierowcom już od blisko ćwierć wieku, więc już samo to świadczy o jego doświadczeniu. O kask wbrew pozorom trzeba dbać w sposób szczególny. To właśnie jemy wielu motocyklistów zawdzięcza zdrowie, sprawność ruchową a nierzadko także życie. Kask schuberth c3 basic jest dobrze wyprofilowany, można z łatwością dopasować do kształtu głowy i spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa. Zasługuje więc na to, aby odpowiednio go konserwować i traktować. Schuberth c3 basic

Jak więc powinno się dbać o swój kask?

Często popełnianym błędem jest przyozdabianie kasków. Farby i zawarte w niej substancje mogą wpływać na strukturę kasku a finalnie również na jego wytrzymałość i funkcjonalność. Kask schuberth c3 basic jest na tyle estetyczny, że nie trzeba go dodatkowo ozdabiać. Warto również zwracać uwagę na przechowywanie kasku. Nieodpowiednie zabezpieczanie i konserwacja mogą doprowadzać do zarysowania osłony a to z kolei może wpływać na widoczność jazdy. Motocykliści powinni pamiętać o tym, żeby nie oszczędzać pieniędzy podczas zakupy kasku.