eye-854623_640

Soczewki kontaktowe są doskonałą alternatywą dla okularów. Przede wszystkim dają one ich użytkownikom większy komfort i wygodę użytkowania. Dzieje się tak dlatego, że po pierwsze: są one zupełnie niewidoczne dla osób z boku, po drugie mniej narażone na przypadkowe uszkodzenia niż tradycyjne okulary i wreszcie po trzecie: można je nosić niemal w każdej sytuacji.

Właściwy dobór pierwszych soczewek kontaktowych Pierwszych soczewek kontaktowych, nie powinniśmy sobie dobierać sami, nawet jeśli doskonale znamy swoją wadę wzroku. Powinniśmy to zrobić w oparciu o konsultacji z lekarzem okulistą, który po specjalistycznym badaniu i przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu zaproponuje nam najlepsze szkła kontaktowe.

Wizyta u okulisty jest konieczna przy pierwszym wyborze szkieł ze względu na to iż obecnie na rynku optycznym jest ogromny wybór różnego rodzaju soczewek i sami nie bylibyśmy w stanie wybrać odpowiednich. Należy pamiętać, że źle dobrane soczewki kontaktowe, mogą spowodować częste infekcje oka, czy też innego rodzaju powikłania.