Dla wielu fanatyków roweru sama jazda to esencja, lecz nie wszystko. Dokładniej mówiąc chodzi tutaj o kwestie polepszenia, czy relatywnego mierzenia swojej zabawy i wysiłku w rozmaity sposób. Jeden z takich sposobów to liczniki rowerowe . Ten z pozoru dziecinny gadżet ma w sobie niesamowity potencjał. Wielu może uważać, że to tylko zabawka, która ma uszczęśliwiać dzieci które otrzymały swój pierwszy rower na komunie, a zawodowiec w zupełności nie zainteresuje się tym gadżetem. Jest to błąd, wielu ludzi, dla których ich rower jest ich pasją pragnie dokładnie mierzyć swoje osiągi na polu prędkości i monitorować je tak, aby maksymalizować swoje osiągi . Jest to gadżet, który jest uniwersalny i świetny.



Inny typ świetnych akcesoriów to solidne i dedykowane pod uprawianie jazdy rowerowej buty rowerowe. Wielu może pochopnie uważać, że każdy typ obuwia nadaje się perfekcyjnie pod jazdę rowerem. Nie jest to prawdą - każdy kto głosi taki pogląd musi choć raz przetestować jazde w wyspecjalizowanym obuwiu wyprofilowanym pod stopę oraz pedał rowerowy, a przekona się ,że rozłożenie ciężaru nogi oraz dopasowanie do pedałów sprawia, że możemy zwiększyć komfort i efektywność jazdy nawet o 40 % ! Ważne jest również to, że rozwiązania te posiadają szereg rekomendacji zawodowców i pasjonatów.

Gdy jeździmy rowerem wyczynowo, bądź zawodowo warto jest zainwestować w dobre buty, gdy tego nie uczynimy możliwe jest ,że nasze buty sportowe zamienimy w obuwie ortopedyczne co nie jest z pewnością perspektywą radosną i przyjemną, a mogłoby nawet przekreślić naszą karierę i rozrywkę na polu sportów rowerowych ,ponadto trwale odbić się niekorzystnie na naszym zdrowiu i komforcie życia czy spędzania czasu nie na siedząco, czego nikt z pewnością nie pragnie.