Kiedy siłownia to monotonia naszego życia ( oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu ) każdy prędzej czy później zawędruje do sklepu w którym będzie mógł nabyć suplementy . Jednakże nie bez znaczenia jest przeznaczenie owych suplementów - jedne z nich działają w jeden sposób, inne zaś powodują zupełnie inne efekty.
By nie zostać gołosłownym warto nadmienić iż dla przykładu znane jako fat burnery spalacze tłuszczu jak sama nazwa wskazuje spalają nadmiar niekorzystnej w pewnych etapach nadmiernej tkanki tłuszczowej, co pozwala znacznie efektywniej rzeźbić sylwetkę oraz modelować mięśnie dłoni czy brzucha . Innym zaś produktem są gainery zwane także jako odżywki białkowe, czy też odżywki wysokobiałkowe (konkretne dedykowane rozwiązania dla ludzi z dużym zapotrzebowaniem na białka - dla kulturystów w zaawansowanym stadium rozwoju swojej muskulatury) . Właśnie owe wspomniane gainery produkowane są wyłącznie z białek roślinnych, które to pozwalają na znacznie większy przyrost masy mięśniowej, niż w przypadku specyfików na bazie białek zwierzęcych. Inna kwestia to również predyspozycje do wchłaniania owych substancji przez mięśnie. Jak widać suplementy to nie tak prosta sprawa w kwestii ich produkcji czy doboru. Nad tworzeniem innowacyjnych rozwiązań suplementacyjnych, oraz składów produktów czuwają najlepsi fachowcy i inżynierowie technologii chemicznych oraz żywnościowych.

Rynek jest o tyle ciekawy, że niektóre spalacze tłuszczu są opracowywane na podstawie przeróżnych receptur oraz składników, różnią się także samym procesem jaki zachodzi w spalaniu tkanek : jedne z tych odżywek spalają tłuszcz w organiźmie kulturysty poprzez zwiększenie metabolizmu , zaś jeszcze inne blokują krótkotrwale wchłanianie nadmiernej jego ilości z pożywienia poprzez zblokowanie magazynowania go w organiźmie. Metody działania tych specyfików to ciekawy temat ,niepozorne odżywki białkowe mogą kryć w sobie ciekawą historię ....

odżywki białkowe