Wycieczki rowerowe to bez wątpienia jedna z naszych ulubionych form aktywności fizycznej. Często też zamieniamy typowe środki transportu na dwa kółka i jedźmy do pracy rowerem. Zdarza się także, ze musimy zabrać ze sobą najmłodszych milusińskich, którzy jeszcze nie potrafią pokonywać większych odległości. Podpowiemy, jakie akcesoria są niezbędne, aby Wasza wspólna wyprawa była nie tylko wygodna, ale również bezpieczna.

 W pierwszej kolejności trzeba zadbać o miejsce, w którym dziecko spokojnie spędzi całą podróż. Do wyboru są przyczepki, które mogą także służyć jako wózek sportowy (szczególnie przydatne dla rodziców uprawiających jogging). Dla starszych dzieci idealne będą przyczepy dwukołowe- większe i odkryte (można do nich dokupić daszek). Dla młodszych pociech polecane są foteliki, które bez problemu da się zamontować na bagażniku. Takie rozwiązanie jest szczególnie polecane do niezbyt długich przejazdów, np.: po mieście. Na dłuższe wypady idealna będzie przyczepka z siedziskiem i dodatkowym miejscem na bagaż. W sprzedaży są także wersje dwuosobowe. Na wymagających, czasochłonnych trasach najlepiej sprawdzi się przyczepa na dwóch kołach, zaopatrzona w resory i zabudowana. W takich warunkach dziecko będzie mogło spokojnie zasnąć, by wieczorem skakać po głowie zmęczonemu wielogodzinną jazdą opiekunowi :)
 Niezwykle ważne jest, aby zadbać o bezpieczeństwo dziecka w trakcie jazdy. Dlatego bez względu na to, czy jedzie ono w foteliku, czy zabudowanej przyczepce, należy wyposażyć malucha w kask rowerowy. To na prawdę może uratować życie. Przydadzą się także specjalne okulary rowerowe, które ochronią małe, wrażliwe oczy przed pyłem i kurzem unoszącym się nad drogą.
 Każdy opiekun wie, że jadąc gdziekolwiek z dzieckiem trzeba mieć przy sobie kilka niezbędnych rzeczy- picie, przekąskę, chusteczki, czyli przedmioty pierwszej potrzeby. Aby zawsze były w zasięgu ręki, musimy schować je blisko siebie i w miejscu ze swobodnym dostępem (wiadomo, wszystko musi być "natychmiast"). Do tego celu idealnie nadają się przypinane kieszenie, które łatwo dopasujemy do ramy.
 Kilka gadżetów potrafi znacznie uprzyjemnić podróż zarówno rodzicowi, jak dziecku. Niestety, wszystko ma swoją cenę. Warto jednak zainwestować w dobry sprzęt, który posłuży dobre kilka lat.